ماشین ظرفشویی وسیله ای است که به بازار آمد تا تا خانه داری را سریعتر و سریعتر کند.شاید تا همین چند سال پیش ما به ماشین لباسشویی به چشم یک وسیلهئ غیرضروری و تجملاتی نگاه میکردیم اما امروز این وسیله به خوبی و درستی جای خود را در در خانه های ایرانیان پیدا کرده است.اما چیزی که خیلی خلیی مهم است این است که در زمان خرید این وسیله باید نکاتی را دقت کنید تا بعدا دچار مشکل نشوید.در این مقاله به ویژگیهای ماشین های لباسشویی که در بازار ایران وجود دارند میپردازیم تا ببینیم برای خرید چه ماشین ظرفشویی با چه ویژگ ها و عملکردهایی برای ما مناسب و کافی است.چرا که اگر وسیله ای که میخریم کارکرد کمتری از نیاز ما داشته باشد عملا پولمان را درو ریختیم یا اگر خیلی خیلی بیشتر از رفع نیازهای ما ویژگی و امکانات داشته باشد بازهم نادرست هزینه کردیم و ممکن است در زمان کار با دستگاه دچار مشکل شویم و مشین ظرفشویی که تازه خریده ایم.خراب شود.آنجاست که باید هزینه های زیادی برای تعمیر ماشین ظرفشویی کنار بگذاریم.پس بهتر است با آگاهی کامل به بازار برویم.

اطلاعات اولیه درباره انواع ماشین ظرفشویی در بازار ایران

در بعضی ماشین‌ها بازوهای سبدی که ظرف‌ها را در آن می‌چینند متحرک است و این امکان برای افراد وجود دارد که حالت قراردادن این ظروف در ماشین را به دلخواه خودتان تغییر دهید.
بعضی ماشین ظرفشویی‌ها یک سیستم ویژه به نام براق‌کننده هم دارند؛ به این صورت که در مرحله آخر آبکشی، مایع براق‌کننده‌ای را روی ظروف می‌پاشند تا هم شست‌ وشو کامل شود و هم ظرف‌ها برق بیفتند. این سیستم علاوه بر شفاف‌شدن ظرف‌ها باعث می شود آنها زودتر خشک شوند.

بعضی از ماشین‌ ظرفشویی ها برای افزایش استحکام و ایمنی سبدها از ریل‌های جدیدی استفاده می‌کنند که میتوان به وسیله آنها به آسانی و بدون هیچ مشکلی سبد را -حتی وقتی که کاملا پر است- بیرون کشید؛ به این دلیل که ریل‌های پایینی عمیق‌ تر هستند و همین عمق باعث می‌شود تا ثبات کامل سبد تضمین شود و دشواری بیرون کشیدن سبد از بین برود.
بعضی ماشین‌ ظرفشویی ها علاوه بر امکان شست‌وشوی بسیار داغ، امکان آب‌کشی اضافی را هم برای مصرف‌کننده‌های وسواسی فراهم کرده‌اند.
بعضی ماشین‌ ظرفشوییها به سیستم تایمر تأخیری مجهزند؛ همان سیستمی که این روزها در بعضی از ماشین‌ لباسشویی ها هم می‌بینیم. این سیستم به شما امکان می‌دهد تا زمان روشن‌شدن ماشین لباسشویی را هر وقت که خواستید تعیین کنید. بعضی ظرفشویی‌ها هم به سیستم تبادل گرما مجهزند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

.