نمایندگی مجاز تعمیر لباسشویی AEG

در این بخش یک مطلب کوتاه درباره شرکت بزرگ AEG را شرح می‌دهیم:

اکنون بیش از ۴۵% از ماشین های لباسشویی و ظرفشویی مورد استفاده در خانه ها را برند آلمانی آاگ در بر می گیرد.شایسته است این برند برتر (aeg) از خدمات پس از فروش برتری نیز بهره مند گردد.و این وظیفه خطیر تعمیرات مسئولیت ما را ۲چندان کرده است.که این وظیفه بر عهده تعمیرگاه مجاز لوازم خانگی آاگ می باشد!

همچنین شما می توانید تعمیرات انواع لوازم خانگی دیگر خود در انواع برندهای دیگر لوازم خانگی خود را به ما بسپارید از جمله تعمیرات ماشین لباسشویی سامسونگ و سایر محصولات شما در انواع برندها.

تعمیر ماشین ظرفشویی AEG

قسمت های مکانیکی ماشین لباسشویی تمام اتوماتیک

نمایندگی مجاز تعمیر لباسشویی AEG

 

۱- بدنه خارجی

معمولا” از ورق های مقاوم فلزی انتخاب شده و به منظور افزایش مقاومتش در برابر اکسید شدگی ابتدا ضد زنگ و سپس رنگ آمیزی می شود.سایر اجزاء مکانیکی و الکتریکی بر روی بدنه که در واقع شاسی دستگاه می باشد، مستقر می شوند.

نمایندگی مجاز تعمیر لباسشویی AEG

۲ – مخزن فرعی ( چلیک )

جنس این مخزن معمولا” ورق گلوانیزه لعاب کاری شده است تا در برابر زنگ زدگی مصون بماند.چلیک وظیفه نگهداری آب را بر عهده داشته و بعضی از قطعات مانند، هیتر ، صفحه منعکس کننده حرارت هیتر استات در این مخزن قرار می گیرد.خروجی آب جاپودری به این مخزن ریخته می شود و همچنین آب کثیف ناشی از شستشوی لباس ها، از این مخزن بطرف پمپ تخلیه جاری می گردد. مادامیکه در پوش پشت و یا در پوش فوقانی ماشین برداشته نشود، چلیک دیده نمی شود.

۳ – مخزن اصلی ( درام ) 

به منظور حفظ زیبایی دستگاه و همچنین حفاظت مخزن در برابر زنگ زدگی، درام را عموما” از ورقه های استیل انتخاب نموده و به منظور راه یابی آب مخزن فرعی به لباس های درون این مخزن ، بدنه درام دارای سوراخ های متعدد است. از آنجا که درام توسط نیروی الکتروموتور مرتبا” در حال چرخش به چپ و راست است تا لباس ها مرتبا” غلطانده شوند، برای جلوگیری از لیز خوردن البسه معمولا” در بدنه درام بر آمدگی هایی را ایجاد می کنند.

۴ – محور درام 

میله ای توپر ، معمولا”از جنس برنج و یا فلزات دیگر که از یکسو به مخزن متصل شده و از سوی دیگر به آن پولی بزرگ بسته می شود . در بعضی از لباسشویی ها محور درام به یک نگهدارنده سه بازو بسته می شود که درام به اضلاع آن با پیچ و مهره اتصال می یابد. اخیرا” لباسشویی هایی طراحی گردیده که فاقد تسمه پروانه و پولی می باشد و موتور مستقیما” به محور متصل می گردد.

۵ -یاتاقان های محور درام 

جهت ایجاد سهولت در گردش درام معمولا” محور درام را از درون یاتاقان های ساچمه ای (بلبرینگ ) عبور می دهند.تعداد بلبرینگ ها در عموم ماشین ها دو عدد است. سپس بلبرینگ ها در محل خود قرار گرفته و زمینه چرخش راحت را برای درام فراهم می آورند.

۶ – پولی بزرگ 

این پولی به محور درام بسته شده و بوسیله تسمه و پولی کوچک، چرخش الکتروموتور را به درام منتقل می سازد.

۷ – کاسه نمد (محافظ یاتاقان ) 

به منظور حفاظت از یاتاقان در برابر نفوذ رطوبت و آب و در نتیجه خرابی آن،از کاسه نمد استفاده می شود . کاسه نمد در ماشین های مختلف متفاوت است به همین جهت همواره به هنگام تعویض بلبرینگ نیاز است کاسه نمد نیز با مشابه خود تعویض شود.

۸ – پولی کوچک 

این پولی بر روی محور الکتروموتور دو دور بسته می شود و در واقع اختلاف سایز دو پولی بزرگ و کوچک سبب افت دور (سرعت) درام می باشد.

۹ – تسمه 

تسمه واسطه بین دو پولی است. آسیب دیدگی تسمه می تواند صدای ماشین را به هنگام کار افزایش دهد. شل بودن بیش از حد آن انرژی موتور را اتلاف نموده و اگر بیش از اندازه سفت بسته شود.به موتور آسیب می رساند. روش تنظیم تسمه در لباسشویی همانند تنظیم در کولر آبی است به هنگام تعویض تسمه لازمست،تسمه معیوب را به همراه داشته باشید تا یقین حاصل شود تسمه جدید، همان سایز تسمه قبلی را داراست.

۱۰ -وزنه سیمانی یا لنگر های بتونی 

به منظور ایجاد تعادل چلیک به هنگام گردش درام از این وزنه ها استفاده می شود.قرار گیری وزنه بر روی چلیک در ماشین ها عمومیت دارد ولی اضافه نمودن لنگر ها در ماشین ها شرایط خودشان را داراست. وجود وزنه ها در دور تند موتور ضرورت مضاعفی را طلب می کند.

۱۱ – نگهدارنده فنری و کمک فنر ها 

به منظور ایجاد تعدیل دستگاه به هنگام بالا و پایین و یا چپ و راست حرکت کردن لباس ها چند فنر ارتباط مکانیکی چلیک با شاسی را بر عهده می گیرند. جهت ایجاد انعطاف بیشتر در حرکت چلیک معمولا”در زیر آن از دو و یا چند کمک فنر نیز استفاده می شود.

۱۲ – درب 

جهت ریختن لباس درون ماشین ، همچنین جلوگیری از پرتاب لباس به بیرون از ماشین در حال کار ، از درب استفاده می شود.معمولا” برای آن که وضعیت شستشو براحتی از بیرون دیده شود درب را از نوع شیشه دار می سازند.

۱۳ – قفل درب 

به کمک قفل ، درب بسته می شود و مادامیکه ضامن آن رها نشود، در همین وضعیت خواهد ماند.

۱۴ – لاستیک دور درب 

محیط مخزن فرعی (چلیک) و همچنین محیط درب ماشین بتوسط این لاستیک آب بندی می شود . شکل و صورت خاص اتصال در ماشین ها متفاوت است از اینرو ضرورت دارد هنگام تهیه لاستیک جدید، لاستیک معیوب را نیز همراه داشته باشید.

۱۵ – شیلنگ ورودی آب 

بوسیله شیلنگ رابط ، آب به شیر الکتریکی رسیده و پس از آن به جاپودری و سپس به مخزن فرعی ( چلیک ) می ریزد.

۱۶ -شیلنگ تخلیه

بوسیله این شیلنگ، آبی که توسط پمپ تخلیه از چلیک مکیده شده به فاظلاب ریخته می شود . همنگونه که قبلا” نیز ذکر شد ارتفاع شیلنگ تخلیه از سطح زمین نباید از ۴۰ سانتی متر کمتر واز ۹۰ سانتی متر بیشتر باشد.

۱۷ – شیلنگ ایمنی 

بتوسط این شیلنگ بخار آب ایجاد شده توسط هیتر از ماشین خارج می گردد. هم چنین در صورت استفاده از پودر های غیر استاندارد،کف زیاد تولید شده از این مجرا خارج خواهد شد. لازم است ذکر گردد که اکثر سازندگان ماشین ها ، این شیلنگ را مورد استفاده قرار نمی دهند و از جمله ماشین هایی که به این شیلنگ مجهز هستند ماشین آزمایش ۲۰۰۱ است.

نمایندگی مجاز تعمیر لباسشویی AEG

۱۸ – شیلنگ لاستیکی رابط مخزن به فیلتر 

این شیلنگ خرطومی شکل ، تا حدودی فنری است تا بر اثر حرکات متعدد چلیک آسیب نبیند. این شیلنگ آب کثیف را از مخزن فرعی به فیلتر پمپ تخلیه منتقل می کند ودر قسمت تحتانی مخزن قرار دارد.

۱۹ – فیلتر پمپ تخلیه 

از آن جا که ممکن است نخ و کرک لباس های شسته شده و همچنین خروج اشیایی مانند میخ،سکه و …از جیب لباس ها ، به پروانه واتر پمپ آسیب رساند، ضروریست قبل از زسیدن آب به پروانه، فیلتری وجود داشته باشد. به علل گفته شده،ضروریست در فواصل زمانی معیین از محل استقرارش خارج و پس از شستشو در جای خود قرار گیرد.

۲۰ – محفظه پودر یا جاپودری 

جاپودری در ماشین ها ی مختلف دارای خانه های متعددی است در بعضی ماشین ها جاپودری با سه قسمت تفکیک شده از یکدیگر جهت ریختن پودر و در بعضی ماشین ها علاوه بر سه قسمت مذکور ، قسمت مخصوصی که به یک شیر الکتریکی مجزا متصل است جهت ریختن نیل و غیره تعبیه شده است. مقدار پودر خانه هایی که می بایست در آن ها پودر ریخته شود در برنامه های مختلف بر اساس دفترچه راهنما، انتخاب می شود.

سرویس و نگهداری ماشین لباسشویی:

نمایندگی مجاز تعمیر لباسشویی AEG

 

۱- لباسشویی باید درمکان خود به طور صحیح تراز باشد،برای تراز کردن از پیچ های زیر ماشین استفاده می شود.

۲- از نصب ماشین در مکانی که مستقیما” در معرض اشعه آفتاب یا بارندگی باشد خود داری کنید.

۳- لباسشویی را طوری نصب کنید که از سطج دیوار بیش از ۵ سانتیمتر فاصله داشته باشد.

۴- هیچوقت ولوم تایمر را در جهت خلاف عقربه های ساعت نچرخانید زیرا دنده های چرخ دنده های آن شکسته می شود.

۵- زمانی که ماشین کار می کند و تایمر طبق برنامه زمان بندی شده خود عمل می کند ، ولوم تایمر را تغییر ندهید زیرا پلاتین های جریان دار ضمن قطع شدن جرقه می زند که قسمت گردان کلید برنامه را خال می اندازد.

۶- از پودر هایی که زیاد کف می کنند استفاده نشود.

۷- از پودر با کف کنترل شده استفاده نمایید.

۸- قبل از توقف کامل مخزن شستشو درب لباسشویی را باز نکنید.

۹- هنگام تغییر برنامه ماشین ، ابتدا ماشین را خاموش سپس اقدام به تغییر برنامه نمایید.

۱۰- هنگامی که ماشین خاموش است فلکه شیر تغذیه را ببندید.

نمایندگی مجاز تعمیر لباسشویی AEG

این نکات اهمیت بالایی دارند

۱۱- بعد از شستشو توسط پارچه نرم آب باقیمانده در لاستیک دور درب را تخلیه و سپس آن را خشگ نمایید.

۱۲- اتصال زمین لباسشویی را مطابق استاندارد وصل کنید.

۱۳- لباس های پاره شده را قبل از شستشو بدوزید.

۱۴- دکمه های شل شده لباس را محکم کرده و زیپ های باز را ببندید.

۱۵- لباس ها را از نظر عدم وجود اشیاء فلزی نظیر سوزن ، سکه،کلید و غیره مورد باز رسی قرار دهید.

۱۶- بیشتر از حد مجاز لباس در لباسشویی نریزید.

۱۷- لباس هایی که لب دوزی نشده اند یا پارچه های رشته رشته شده را با ماشین لباسشویی نشویید.

۱۸- مطمئن شوید که ماشین لباسشویی به برق متصل است.

۱۹- مطمئن شوید که ماشین لباسشویی به شیر آب متصل و شیر آب باز است.

۲۰- مطمئن شوید لوله تخلیه یا شیلنگ خروجی وصل بوده و مسیر خروج آب مسدود نباشد.

این نکات اهمیت بالایی دارند

نمایندگی مجاز تعمیر لباسشویی AEG

 

۲۱- درب لباسشویی کاملا” بسته باشد.

۲۲- تکه های کوچک نظیر روسری ، جوراب و غیره را داخل کیسه توری قرار داده یا درون لباس های بزرگ گذاشته داخل ماشین لباسشویی بگذارید. و لباس ها را آزاد و بدون تا خوردن داخل ماشین قرارندهید.

۲۳- هنگام تعمیر لباسشویی وقتی آب داخل مخزن نیست نگذارید هیتر وصل شود.

۲۴- هنگام باز کردن شیر الکتریکی اطمینان حاصل کنید که فلکه شیر آب تغذیه بسته است.

۲۵- بعد از هر شستشو درب ماشین را باز بگذارید تا هوای تازه داخل ماشین گردش نماید.

۲۶- هر چند وقت یکبار برنامه کامل شستشو را بدون ریختن لباس در ماشین با استفاده از یک ماده حلال کلسیم انجام دهید تا رسوبات ماشین پاک شود.

۲۷- هر چند وقت یکبار محفظه جاپودری را در آورده و آن را تمیز نمایید.

۲۸- هر چند وقت یکبار فیلتر مکانیکی جلوی لباسشویی را باز کرده و کرک و قطعات کوچک را که از لباس های شسته شده باقی مانده خارج کنید.

۲۹- برای دو شستشوی کامل متوالی حد اقل یک ساعت فاصله قرار دهید.

۳۰- از مخفی کردن اشیاء در داخل لباسشویی جدا” خود داری کنید.

۳۱- هنگام شستشو لباس ها را با توجه به نوع پارچه ، رنگ و میزان چرک بودن داخل ماشین قرار دهید.

۳۲- هنگام شستشوی لباس ها به بر چسب آن ها توجه شود و ترموستات را در درجه مناسب تنظیم کنید.

۳۳- پودر مناسب در محفظه های مختلف لباسشویی بریزید ..

نمایندگی مجاز تعمیر لباسشویی AEG

روش تراز کردن دستگاه های لباسشویی

ایجاد سروصدای شدید.لرزش و حرکت دستگااه در هنگام چرخش(خشک شدن البسه) از اثرات عدم تراز صحیح دستگاه میباشد.

شما میتوانید با استفاده از یک آچار(آچار مخصوص پایه های لباسشویی)مهره قفل کننده پایه را در جهت عقربه های ساعت چرخانده و شل نمایید. با چرخاندن پایه دستگاه نسبت به تغییرارتفاعآن اقدام نمایید.

نکته مهم: هر چهار پایه لباسشویی باید کاملا روی زمین قرار داشته باشند تا لباسشویی لق نزند . با استفاده از یک تراز حبابدارسطح ماشین لباسشویی را چک کنید و در صورت لزوم سطح دستگاه را تنظیم نمایید . سپس مهره قفل شو را تا حد مماس بدنه محکم کنید و ارتفاع را تنظیم نمایید.

احتیاط: مهره های قفل شوی هر چهار پایه دستگاه را تا حد بدنه محکم کنید .

آیا میدانید

آیا میدانیدآب لوله کشی شده ای که به دستگاه های لباسشویی و ظرقشویی های ما وصل میباشند دارای سختی و جرم خیلی زیادی هستند و این سختی وجرم باعث خرابی دستگاه های فوق میگردند.

حتما امروز درب لباسشویی خود را بازکنید مشاهده خواهید کردکه روی لاستیک دوردرب گل ولای میباشد حتی بعضی اوقات گل ولای ها تبدیل به قارچ میشوند که باعث تغییر رنگ لاستیک دور درب میگردد که این میتواند از لحاظ بهداشتی برای پوست بدن بسیار مضر باشد.

جهت پیشگیری باید از جرم گیرهای مخصوص استفاده نمایید.

طرز استفاده: یک بسته (که حاوی ۵۰ گرم ) جرم گیر را در مخزن اصلی جاپودری ریخته و برنامه لباسشویی را روی پروگرام نخی وکتان قراردهید وبا دمای ۶۰ درجه سانتی گراد بدون لباس روشن نمایید.

این عملیات راچنانچه دستگاه خود را تازه خریداری کرده اید هر دوماه یکبار انجام دهید در غیر اینصورت ماهی یکبار تکرار نمایید.

جرم گیرهای مخصوص لباسشویی های AEG وBOSCH در شرکت فرازپشتیبان موجود میباشدکافیست با یک تلفن این محصول را در درب منزل خود از ما تحویل بگیرید. با تشکر از حسن انتخاب شما مشترک گرامی

تاریخچه لباسشویی

تاریخچه اصلی لباسشویی از زمانی شروع شد که لباس ها داخل کیسه قرار گرفت و پشت کشتی بسته شد و به این ترتیب با گذشتن آب از جداره های لباس اولین نوع لباس شستن شناخته شده است .یکی از مشکل ترین کارها برای زنان آن زمان شستن لباس بود زمانی که برق و آب و گاز نبود (شستشو بسیار سخت بود)

اول حمل آب که در آن زمان حدود ۲۰۰ لیتر آب مصرفی جهت شستن و بعد آبکشی لباس به جهت آوردن آب از چاه یا رودخانه . در مرحله بعد چلاندن لباس ها و نهایتا حمل لباس های خیس با دیگ های چوبی آن زمان و پهن کردن که موجب دست درد شدید خانم ها می گردید.

اولین لباسشویی به صورتی ساخته شد که لباس ها را روی تخته می زدند که در سال ۱۸۴۶ در آمریکا ثبت شد . در سال ۱۹۰۰ اولین لباسشویی با موتور ساخته شد که دو مشکل داشت یکی چون موتور دستگاه بیرون بود هم سوختگی زیادی داشت و هم برق گرفتگی ایجاد می کرد.

اگر ماشین لباسشویی AEG خراب شد چکار کنیم؟

بهترین کار در چنین مواقعی این است که تعمیرات دستگاه را به یک مرکز قابل اعتماد و نمایندگی مجاز تعمیرات AEG بسپاریم.

مرکز تهران خدمات به عنوان نمایندگی مجاز تعمیرات AEG در تهران دارای بیش از ۳۰ سال تجربه می‌باشد.

این مرکز با استفاده از به روز ترین و پیشرفته ترین ابزار و تجهیزات، ماشین لباسشویی شما را در محل شما و توسط تکنسین متخصص و با تجربه، تعمیر می‌کند.

تنها کافیست تلفن خود را بردارید و با نزدیک ترین شعبه ی این نمایندگی تماس بگیرید:

تماس با تهران خدمات

اطلاعات تماس با شعب این نمایندگی به شرح زیر می‌باشد:

تلفن های این نمایندگی

 • تعمیرات مایکروفر دلونگی در مرکز تهران : ۰۲۱۸۸۲۲۱۹۴۶
 • تعمیرات مایکروفر دلونگی در شمال تهران : ۰۲۱۲۶۷۶۸۲۹۹
 • تعمیرات مایکروفر دلونگی در شرق تهران
 • تعمیرات مایکروفر دلونگی در غرب تهران : ۰۲۱۴۴۶۱۱۳۰۶
 • تعمیرات مایکروفر دلونگی در شمال غرب تهران : ۰۲۱۸۸۵۶۶۵۲۳
 • تعمیرات مایکروفر دلونگی در محدوده جنت آباد تهران : ۰۲۱۴۴۶۱۱۳۰۶
 • تعمیرات مایکروفر دلونگی در محدوده لواسانات : ۰۲۱۸۸۵۶۶۵۲۳
 • تعمیرات مایکروفر دلونگی در شرق (محدوده تهران پارس) : ۰۲۱۷۷۸۱۳۶۰۱

آدرس های این نمایندگی

 • تعمیرات مایکروفر دلونگی در مرکز تهران :  تهران اتوبان کردستان خیابان ۲۳ پلاک ۳۷
 • تعمیرات مایکروفر دلونگی در شمال تهران : بلوار اندرزگو نبش ۳۵ متری قیطریه شماره ۳۸۹
 • تعمیرات مایکروفر دلونگی در شرق تهران
 • تعمیرات مایکروفر دلونگی در غرب تهران : شهرک غرب خیابان هرمزان پلاک ۵ طبقه ۲
 • تعمیرات مایکروفر دلونگی در شمال غرب تهران
 • تعمیرات مایکروفر دلونگی در محدوده جنت آباد تهران : جنت آباد گلستان شرقی خیابان ششم غربی پلاک ۳۴
 • تعمیرات مایکروفر دلونگی در محدوده لواسانات : تجریش
 • تعمیرات مایکروفر دلونگی در شرق (محدوده تهران پارس) : بین فلکه اول و دوم تهرانپارس پلاک ۱۱۸۹

خرید محصولات دلونگی

نمایندگی مجاز تعمیر لباسشویی AEG

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

.